Že se v dnešní době voní snad již každý z nás, je asi jasné. Parfém patří neodmyslitelně k většině z nás. Pokud si jej jdeme koupit, pak je to něco, co nás těší a co děláme rádi. Jdeme si pro příjemnou věc, která nám jistě spraví náladu.
Jak to udělat, aby nám parfém voněl co nejdéle?
I zde jsou jakési zásady skladování a doporučení toho, co bychom měli, nebo neměli dělat. V první řadě je dobré flakon nevystavovat přímému slunci a uchovávat jej v teplotě maximálně 20 stupňů, což doma zas až tak časté není. Pokud víte již dopředu, že vůni budete používat příležitostně, tak si kupte raději menší balení.
Pokud ale víte, že se budete vonět pravidelně, kupte si balení větší, které je většinou i výhodnější. Pokud je to možné a nevadí vám to, ukládejte vždy po použití flakon zpět do krabičky, protože tím prodloužíte životnost parfému o více jak jeden rok. Jestliže vám parfém změní barvu, nebo se okolo uzávěru objeví tmavší kolečko, pak již parfém více nepoužívejte, ale vyhoďte jej, nebo jej použijte už jen jako osvěžovač. Se svou původní vůní už asi nebude mít nic společného. Nenechte parfém dlouho doma stát, ale občas jej i proklepejte, pokud jej nepoužíváte často. Raději jej ukliďte do skříňky, kde bude chladněji a tma.
Pokud si koupíme drahou vůni, je nám často líto používat ji denně a z toho pak vyplývá i to, že se nám doma zkazí. Proto když už peníze do parfému dáte, tak ať to má nějaký účinek a nemusíte se zbytečně zkažené voňavky zbavovat.
Pokud víte, že již parfém nebudete používat, protože jste našla daleko zajímavější vůni, tak jej raději někomu darujte, dokud je ještě v pořádku a jeho vůně je zachovalá. Nekupujte si zbytečně mnoho různých vůní najednou, ale vždy mějte tak maximálně dvě. Jednu používejte na léto, druhou tu těžší potom na zimu.